niedziela, 27 kwietnia 2014

Ergonomia - Kuchnia

Dzisiaj chciałam Wam przedstawić projekt kuchni ergonomicznej mojego projektu. Na samym początku chciałam podkreślić fakt, że ergonomia w projektowaniu jest bardzo ważna a szczególnie w projektowaniu wnętrz. Pokoje nie tylko muszą ładnie wyglądać ale i spełniać swoją funkcję i być przyjazne dla przebywających w nich osobach.
Zadanie, które dostałam nie należało do najłatwiejszych ponieważ miałam do dyspozycji bardzo małą powierzchnię (w brew pozorom najtrudniej zagospodarować najmniejsze i największe pomieszczenia!)
Kuchnia, którą wykonałam jest w kształcie standardowym: równoległym. Zauważmy że doświetlenie pomieszczenia odbywam się z małego okna. Dlatego projekt posiada dużo sztucznego światła ( niestety w zadaniu nie można było ingerować w budowę pomieszczenia). Kolorystyka zastosowana w projekcie: biel i czerń - dzięki tym kolorom kuchnia zyskuje estetyczny i minimalistyczny wygląd. Ściany na których znajduje się zlew oraz płyta posiadają szkło odporne na temperaturę ( szkło jest zabezpieczeniem przed wodą oraz tłustym odpryskom, które często zdarzają się podczas gotowania) Jako urozmaicenie projektu postanowiłam stworzyć lekki design ścienny, który widać na ścianie przy okiennej. W razie pytań dotyczących projektu: PYTAJ W KOMENTARZACH
Zachęcam do opiniowania projektu

Martianna

7 komentarzy:

 1. Świetny projekt, bardzo praktyczne rozmieszczenie!
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 2. Projekt bardzo przyjemny :) Jedynie bałabym się o ciemne szafki, chociaż zależy z jakiej płyty byłyby one wykonane :P Moja siostra ma czarną kuchnię i nie dość, że dosyć przytłacza te pomieszczenie, to jeszcze na szafkach widać okropne ślady paluchów :P Podoba mi się ciekawy motyw na ścianie z oknem! Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo stylowa kuchnia zapraszam na bloga http://alkapask.blog.pl/

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo ciekawy projekt,
  Plus dla ciebie za zainteresowania i pracowitość
  Pozdrawiam Arm.. :)

  OdpowiedzUsuń
 5. rozumiem, że jak się otworzy lodówkę to do kuchni już wejść nie można...ach, ta ergonomia

  OdpowiedzUsuń
 6. Na wizualizacji nie widzę gniazd 230 VAC przeznaczonych dla urządzeń stosowanych dorywczo. Jak mikser, młynek, sokowirówka. :p

  OdpowiedzUsuń
 7. Bardzo fajny projekt, dziękuję za cenne wskazówki :)

  _ _ _
  Zapraszam tutaj:
  jak rozliczyć pit 36 - podatnik.info

  OdpowiedzUsuń