środa, 23 kwietnia 2014

Pracownia Arh+

projektdomu (1).jpg
Dzisiaj pod lupę biorę dom który znajduje się na obrzeżach Poznania, który znajduje się na terenie osiedla domów jednorodzinnych. Zwróćmy uwagę na to że budynek znajduje się blisko miasta, jednak działka posiada przepiękne widoki. Dom został zaprojektowany z myślą o rodzinie 2+2 ( Polski standard) Dom posiada dwa piętra mieszkalne których powierzchnia użytkowa sięga 360m2 ( jest również częściowo podpiwniczony). Ciekawostką jest to że całkowita powierzchnia działki wynosi 4000m2.
Główną ideą tworzenia projektu była forma odporna na upływ czasu. W projekcie zastosowany najprostszą bryłę stosowaną w budownictwie, a mianowicie prostokąt. Natomiast do elewacji zastosowano surowce naturalne jakim jest drewno oraz naturalny kolor betonu - zwróćmy uwagę że cały dom powstał w myśl modernizmu co według mnie jest wielkim dla niego plusem! Zauważmy że architekci chcieli stworzyć zarówno zamkniętą przestrzeń ( przestrzeń prywatna) jak otwartą na walory działki. Stona domu która skierowana jest na osiedle pokryta jest drewnianą żaluzją, natomiast część która jest skierowana na ogród jest przeszklona- przeszklenia pozwalają domownikom cieszyć się rzadko spotykanym widokiem w mieście
Dom został wybudowany przy pomocy prefabrykacji typu „Sandwich” beton /izolacja /beton. Dzięki temu skrócono czas stawiania stanu surowego otwartego z 3-4 miesięcy do 3 tygodni.
Moja opinia: w naszym kraju zawsze zwracano uwagę na tradycyjną budowę domów -ten dom jest przykładem połączenia tradycyjnego domu z nowoczesnością, dzięki drewnianej elewacji budynek wiele zyskuje ( drewno jest moim ulubionym materiałem elewacyjnym za co architektom należy się wielki plus!), jednak w przypadku schodów nie robiłabym ich drewnianych lecz betonowe ( nawiązywały by do betonowego cokołu), wydawałoby się że wnętrze budynku będzie surowe a jest niesamowicie ciepłe i przyjemne dla oka - kolejny raz zostały zastosowane we wnętrzarstwie moje ulubione kolory -biel i czerń!
źródło informacji: archimania.pl
projekt domu
projekt domu
projekt domu
projekt domu
A Ty jak oceniasz ten zrealizowany projekt?

Martianna

6 komentarzy:

 1. great architectural design! i have come to love them throughout the years!

  follow my blog and i'll follow yours! :D

  xoxo,
  http://justrosesarered.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. bardzo ciekawy pomysł na post! ;))

  co powiesz na wzajemną obserwację? :D
  http://ewamaliszewskaoff.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. Podoba mi się połączenie drewna i przeszklonej części skierowanej na ogród :) Dom mimo kształtu i bryłowatości sprawia przytulne wrażenie, jednocześnie jest nowoczesny i "ciepły". Jestem na tak :)

  http://aniapiotrowicz.blogspot.com/ zapraszam do siebie :)

  OdpowiedzUsuń
 4. piękny <3
  http://blog017.blogspot.com/2014/04/its-just-ikea.html
  NOWY POOST :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Piękny ten dom... Aż chciałoby się w takim w przyszłości zamieszkać :)
  Pozdrawiam i zapraszam w wolnej chwili do mnie, nowy wywiad :)
  www.patrycjaguzek.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 6. ale piękny projekt..zakochałam się !
  www.rumeur-rose.blogspot.com
  zapraszam !

  OdpowiedzUsuń