niedziela, 25 maja 2014

Mieszkanie 10m kw .- czy da się mieszkać wygodnie?

Mieszkanie 10m kw... czy to możliwe, że na takiej małej powierzchni można żyć? Według mnie to jest stanowczo za mała powierzchnia mieszkaniowa ale że żyjemy w dobie kryzysu i ludzie muszą cieszyć się z każdego metra mieszkania na które ich stać... 
Właścicielem mieszkania w XVIII wiecznej kamieniczce jest włoski architekt Marco Pierazzi, który uwielbia przywracać życie zapomnianym, zaniedbanym historycznym miejscom. Przed kupnem lokalu znajdował się tam warsztat, zakład blacharski i kiosk jednak po zamknięciu tych działalności przed długi okres pomieszczenie stało puste i czekało na nowego nabywce.
Sam architekt był zachwycony usytuowaniem lokalu i jego powierzchnią. Podkreśla że nikt z jego znajomych nie wierzył że uda mu się urządzić na takiej powierzchni mieszkanie funkcjonalne - a jednak się mylili :)
Podkreślmy ze mieszkanie ma około 10m kw powierzchni ( oczywiście mierzonej po podłodze! i naprawdę mieszkanko ma niewiele ponad 1,8 szerokości i niecałe 4m długości!)
Jednak zauważmy ze lokal jest na tyle wysoki że udało się w nim zamątowoać antresolę o powierzchni ok 3m kw. Remontem i aranżacją nowego wnętrza zajął się właściciel, we współpracy z zespołem profesjonalistów specjalizujących się w renowacji zabytkowych budynków.
Wnętrze... w mieszkaniu o wielkości pokoju w którym obecnie mieszkam na akademiku, zaaranżowano w pełni wyposażoną kuchnię z szafkami oraz niewielką łazienkę z dość dużą kabiną prysznicową. Nie zapominajmy że mieszkanie posiada mnóstwo ukrytych szafek! - szukaj a znajdziesz! gdzieś w końcu trzeba pochować garderobę i kosmetyki. Schodami dostajemy się na antresolę która pełni funkcję zarówno sypialną jak i salonu. 
Architekt wraz z małżonką zamieszkał w mieszkanku jednak nie trwało to długo... Mieszkanie przeznaczone jest dla maksymalnie dwóch osób a rodzina architekta się powiększyła. Obecnie lokum służy do goszczenia znajomych napa Pierazzi i wynajmowania turystom na wakacje :)
Moja opinia: mieszkanie i pomysł super.Zauważmy w jak dobry sposób architekt zagospodarował i zaaranżował tak mały teren. Jednak ja nie mogłabym mieszkać na tak małej powierzchni ponieważ przytłaczałaby mnie. 
A Wasza opinia jaka jest na temat tak małego mieszkanka? Dalibyście radę w nim żyć normalnie?:)
informacje: bryla.pl, metrosmsn.pl 

Martianna

12 komentarzy:

 1. oj no nie wiem... mój pokój ma 16m kw. i wcale nie jest jakiś nadzwyczaj wygodny. po prostu nie mogę sobie wyobrazić życia na 10m kw.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. a w tym wypadku chodzi o mieszkanie.... więc uważam ze jest stanowczo za małe dla 1 a co powiemy o dwóch osobach!:)

   Usuń
 2. Świetny post i blog :)
  http://autografy-patrycji.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 3. Pięknie :)
  http://blog017.blogspot.com/2014/05/tag-moj-zwierzecy-przyjaciel.html

  OdpowiedzUsuń
 4. Może na studiach to dałabym radę, ale potem to już raczej nie. ;)

  Pozdrawiam,
  styleeworld.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 5. Pięknie

  zapraszam :)
  http://jakubmarssh.blogspot.com/2014/05/hejooo.html

  OdpowiedzUsuń
 6. Mieszkanie marzeń !
  Obserwujemy? ^^ Odpisz u mnie ;p Będę wdzięczna jak klikniesz w banner FakeTattoos.
  http://iampatrysja.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 7. super rozwiązanie ;)
  ja wolałabym mieszkać w takim ładnym mieszkaniu małym i w mieście dużym, niż pod miastem i w dużym mieszkaniu.

  mam nawet taką samą kołdrę :D

  outfitbybenit.wordpress.com

  OdpowiedzUsuń
 8. Takie mieszkanka, to może nie norma, ale powszechne zjawisko w Japonii, gdzie jak wiadomo każdy metr kwadratowy powierzchni jest na wagę złota, ze względu na liczbę ludności.

  Prowadzę bloga i kanał o projektowaniu mody, zapraszam na nowy odcinek :)
  Pierwszy odcinek na YT

  OdpowiedzUsuń
 9. super !
  NEW POST www.rumeur-rose.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 10. Świent post! :)
  Zapraszam do mnie kumiiblog.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 11. ten post koniecznie powinny przeczytać osoby, które mają "tylko" ich zdaniem 40m2 i nie wiedzą co z tym fantem zrobić - da się - da się :)

  OdpowiedzUsuń