sobota, 24 maja 2014

PROJEKT PIOTRA KLUJA

Dzisiaj chcę zapoznać czytelników z projektem domu jednorodzinnego polskiego architekta pana Piotra Kluja. Architekt w projekcie posłużył się minimalizmem jednak czy wyszło mu to na dobre? Zobaczcie sami! Ale na początek kilka słów odnośnie samego projektu...
Nie możemy zapominać że żyjemy teraz w dobie kryzysu i koszty z budową nowego domu niestety zawsze są wielkie... Dlatego najważniejszym założeniem projektowym było zaprojektowanie niedrogiego domu dla rodziny 2+2. Tego zadania podjął się architekt Piotr Kluj. 
Budynek zlokalizowany będzie w Skrzynkach pod poznaniem i powinien być niedrogi w budowie i utrzymaniu ( ekonomia, ekonomia i jeszcze raz ekonomia - kto chce mieszkać w drogim do utrzymania domu tak naprawdę? :) ) aby osiągnąć najważniejsze założenia architekt postanowił pójść w minimalizm bryłowy, nadać mu śnieżnobiały kolor oraz zastosować energooszczędne rozwiązania projektowe. Projekt domku ekonomicznego powstał przy całkowitej współpracy z zleceniodawcami, którzy mieli swoje wymagania co do ilości i rodzaju pomieszczeń w domu. 
" Po ułożeniu funkcji budynku okazało się jednak iż dom nie mieści się na szerokości działki i aby zachować pierwotne założenia dotyczące powierzchni użytkowej należy budynek rozciągnąć i jedną jego część cofnąć" - mówi architekt 
Wprowadzając zmiany architekt musiał zapoznać się z zapisami miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego w którym określone są wszystkie dopuszczalne wysokości i kąty nachylenia budynków. Dzięki wprowadzeniu kilku zmian architekt zyskał dodatkowe miejsce na poddaszu domu - przestrzeń magazynowa - dzięki czemu powstał dość nietypowy i rzadko spotykany dwuspadowy dach, który według mnie idealnie wkomponował się w bryłę budynku.
Moja opinia: każdy architekt napotyka się na w projektach na problemy ale nie zawsze wychodzi z tych problemów dobrze. Moim skromnym zdaniem pan Piotr wybrnął z problemu bardzo dobrze ( chociaż czytałam również inne opinie) Minimalizm w domku jest widoczny, bryła prosta... Jedyny minus to... no własnie! CO?! Dla mnie projekt jest bardzo dobry i sympatyczny dla ludzkiego oka! :) 
źródło informacji i zdjęć: bryla.pl
A Wy jak sądzicie? Projekt zostanie zaakceptowany przez nasze społeczeństwo czy odrzucony? :)
Martianna

5 komentarzy:

 1. Świetny projekt, bardzo nowocześnie wygląda, choć kształt domu nie do końca mi się podoba. Ale poza tym jest super! Pozdrawiam :)

  klaudr.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetnie wygląda taki domek :) Jedyne co bym poprawiła to ten 'szpic', który widać na ostatnim zdjęciu, jak dla mnie jest zbyt 'kościelny?' Pozdrawiam

  http://martusiadlawszystkich.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 3. bardzo lubię styl rustykalny, ale taki domeczek też bym przygarnęła <3

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzonfajny, choć popracowalabym nad otoczeniem:) Piękne ogrodzenie i odpowiednio zaprojektowany ogród wpłynęły by pozytywnie na całość projektu:) Brr siatka odpada! ;)

  OdpowiedzUsuń