piątek, 4 lipca 2014

Sypialnie FENG SHUIDzisiaj zajmę się najważniejszą częścią domu: sypialnią. Jest wiele stylów sypialni jednak najbardziej interesujący według mnie jest styl feng shui który wpływa na jakość wypoczynku i na relację z partnerem. 

Zasady: zacznijmy od podstaw. nazwa feng shui znaczy wiatr i woda, ten termin znany jest w Polsce jednak mała ilość ludzi wie o co w tym tak naprawdę chodzi.  -Feng shui stara się określić jakość przestrzeni, którą zajmujemy i która nas otacza, oraz pomaga kształtować ją tak, aby nas chroniła i wspierała. Stosowanie feng shui w sypialni ma na celu osiągnięcie pomyślności i harmonii. Bardzo ważna jest harmonia i ergonomia w sypialni - niewygodne łóżko nigdy nie będzie zgodne z filozofią feng shui (warto wiedzieć, że idealny mebel do spania jest z drewna).Podobnie sypialnia, w której wygodny dostęp do łóżka ma tylko jedna ze stron, bo mebel stoi jednym bokiem przy ścianie – zgodnie z feng shui w aranżowaniu jakiejkolwiek przestrzeni najważniejszym punktem jest konfort. A trudno przecież uznać za wygodne przeskakiwanie partnera za każdym razem, gdy chcemy wyjść z łóżka :)Dlatego każdy zadaje sobie pytanie: Czy sypialnia ma dobry potencjał feng shui? Spróbuję odpowiedzieć na to pytanie: To w domu bowiem nabieramy ( lub tracimy) sił i energii do życia prywatnego i zawodowego. Wypoczynkowi sprzyjają wszystkie elementy w aranżacji sypialni zgodnej z feng shui, które dają wrażenie przytulności. Zadbajcie więc, by w sypialni była duża ilość poduszek, miła w dotyku narzuta, miękko układające się firanki albo zasłony – wszystko, co sprawi, że z sypialni nie będzie się wam chciało wychodzić. W sypialni, która ma pomóc nam wypocząć, nie może zabraknąć miękkiej wykładziny. Nie przepadacie za puszystymi dywanami zajmującymi całą podłogę? Możecie zdecydować się na chodniczki. Dobrze, jeśli w sypialni położycie minimum dwa dywaniki  - najlepiej po obu stronach łóżka. Zgodnie z filozofią feng shui takie ich rozmieszczenie symbolizuje partnerstwo.


Martianna

3 komentarze:

 1. Kiedyś głeboko interesowałam się zasadami feng shui. Aktualnie nieco mi przyszło, a kulturę azjatycką wdrążyłam do swojej kuchni, zasad odżywiania oraz medycyny naturalnej:)
  Dobrego dnia życzę.

  OdpowiedzUsuń
 2. Jakie piękne te sypialnie! Ja moją też starałam się ułożyć wedle feng shui, ale jak to zwykle bywa, czasem praktyczność wygrywa.
  xoxo
  http://pandamone.blogspot.com/2014/07/kissnchange.html

  OdpowiedzUsuń
 3. jak dla mnie styl fs jest najlepszy do sypialni przecież harmonia i spokój to to co niezbędne w sypialni ;)

  OdpowiedzUsuń